Nastavení aplikace Sipdroid pro OS Android - HTC, LG, Samsung

Pokud vlastníte zařízení s Androidem a zároveň se zajímáte o služby VoIP, doporučuji Vám vyzkoušet některé z VoIP aplikací, které lze stáhnout z Marketu. Jednou z nich je aplikace Sipdroid a tu si nyní představíme.

 

Pokud ještě nemáte u žádného poskytovatele VoIP služby zaregistrovaný účet, je pro pokračování v nastavení nutné zaregistrovat se třeba na stránkách http://voip.mikrotech.cz.cz . Po úspěšné registraci Vám přijde email se třemi důležitými přihlašovacími údaji; Vaše číslo, heslo a adresa serveru.

 

Nyní přikročíme přímo k nastavení aplikace Sipdroid. Spustíme jí a po stisku tlačítka „Menu“ klikneme na „Nastavení“ a potom hned na první možnost „Nastavení SIP účtu“. 

 

Zde vyplníme:
1)Uživatelské jméno – vepíšeme číslo, které jsme si vybrali při registraci (např.: 381123456)
2)Heslo – vepíšeme heslo, které nám přišlo emailem
3)Server – adresa serveru, které nám opět přijde v emailu (např.: 81.91.216.18)

 

A nyní už máme nejdůležitější nastavení za sebou. V notifikační liště by nám mělo správné nastavení potvrdit i zelené kolečko. Pokud tedy máte dobitý VoIP kredit můžete službu hned používat. Pokud kredit zatím nemáte a chcete si vyzkoušet hovor, můžete zdarma zavolat na zelené linky, na číslo někoho kdo také používá služby VoIP nebo na číslo 77, kde se dozvíte kolik kreditu Vám zbývá (u poskytovatele mikrotech).

 

Sipdroid však nabízí ještě pokročilejší nastavení. Užitečnými z nich jsou například:
- Nahrávání hovorů na paměťovou kartu, pro pozdější poslechnutí (Nastavení>Možnosti volání>Record calls)
- Zesílení hlasitosti, pokud druhou stranu slyšíte slabě (Nastavení>Audio/Video>Zesílení sluchátka)
- Zesílení mikrofonu, pokud Vás druhá strana slyší slabě (Nastavení>Audio/Video>Zesílení mikrofonu)

 

Pamatujte, že pro volání je nutné připojení k internetu, buď přes Wi-Fi, nebo přes operátora s dostatečným FUP limitem).

 

Nedefinováno

Slovníček pojmů: